strona główna

:: XVII Niedziela Zwykła - 27.07.2014 r. -


1. Każdy udział we Mszy św. to szukanie kontaktu z Bogiem i z naszymi bliźnimi. Bóg zastawia dla nas stół swojego słowa i Eucharystii. Chce w ten sposób pomóc nam w wyborze właściwej drogi i odnalezieniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Otwórzmy się dzisiaj na to wszystko, co przygotował nam pan, abyśmy mogli powrócić do naszych codziennych obowiązków ubogaceni Jego słowem i obecnością.


2. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

3. Osoby pracujące na roli wspierajmy przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obfite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu.

4. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą.

5. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe w środę, w czwartek i w piątek od godz. 17,00 i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

7. W tym tygodniu patronują nam:
- we wtorek – Św. Marta , siostra Łazarza i Marty.
- w czwartek – Św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog.
- w piątek – Św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła.

8. We wtorek z okazji Święta Policji o godz.13,00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników mundurowych i cywilnych Komendy Powiatowej w Dębicy.

9. W tym tygodniu kończą się zapisy na Pieszą Tarnowska Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej.
Informacje 1 - 1 z 1