strona główna

:: XXI Niedziela Zwykła -24.08.2014 r. -


1. W każdą niedzielę przychodzimy do kościoła, aby wspólnie słuchać słowa Bożego, modlić się, składać Najświętszą Ofiarę i umacniać się przyjęciem Komunii św.
W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy pytanie Pana Jezusa skierowane do nas:” A wy za kogo mnie uważacie?”. Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażonej w czynach i postępowaniu.
Na początku tej Mszy św. przeprośmy Boga za nasze grzechy i prośmy o miłosierdzie.2. Parafialny oddział Caritas serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na zakup przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Przybory te będą rozdawane w środę od godz.17,00.
Dziś przeprowadza zbiórkę do puszek na pomoc rodzinom poszkodowanym przez wichury i nawałnice. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

3. W czwartek w kościele św. Jadwigi złożyła Pierwsze Śluby Zakonne nasza parafianka siostra Maria Małgorzata Kieraś. Dziękujmy Bogu za powołanie i módlmy się w jej intencji.

4. Przed nami ostatni tydzień urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania prasy katolickiej, którą możemy znaleźć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

5. We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek.

6. W środę czcimy św. Monikę matkę św. Augustyna, w czwartek św. Augustyna, zaś w piątek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

7. W piątek o godz.20,00 Droga Krzyżowa, na którą zapraszamy wszystkich parafian.

8. W przyszłą niedzielę sanktuarium Maryjnym w Zawadzie rozpoczyna się odpust parafialny, którego program znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

9. Do dzisiejszego Gościa Niedzielnego dołączony jest audiobook z pierwszą częścią “Dzienniczka” św. siostry Faustyny. Płyty z kolejnymi częściami dołączone będą 14 września i 15 października.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Bronisława Chęciek zamieszkała przy ul. Sucharskiego. Jej nieśmiertelną duszę polećmy miłosierdziu Bożemu; Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Informacje 1 - 1 z 1