strona główna

:: III Niedziela Zwykła - 24.01.2015 r. -

1. Gromadzimy się przy ołtarzu jako ludzie wiary. Jesteśmy jednak świadomi, że wiara to jest dzieło, które ciągle ma wzrastać, to skarb, który trzeba ochraniać, to droga, którą trzeba nieustannie podążać. Na tej drodze wiary jesteśmy wezwani do ciągłego oczyszczenia, wzrastania i rozwoju. Wzywa nas do tego Jezus, który swoją zbawczą misję rozpoczyna od wezwania:”Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. Prośmy Jezusa, by dotknął naszych serc, przebudził je i uzdolni do przemiany, do żywej, autentycznej wiary i do postępowania według jej wskazań.2. Dziś o godz.16,00 w naszym kościele odbędzie się 8 Przegląd kolęd i Pastorałek: „Zaśpiewajmy dziś kolędę Jezusowi”. Wystąpią dzieci Zespołu Szkół Nr 1. Organizatorzy i wykonawcy serdecznie zapraszają wszystkich parafian.

3. W czwartek o godz.19,00 spotkanie opłatkowe dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej, członków Parafialnego Oddziału Caritas, Nadzwyczajnych Szafarzy, oraz pań z Poradni Rodzinnej i Biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

4. Triduum dla rodziców przed świętem Ofiarowania Pańskiego rozpocznie się w czwartek na Mszy św. wieczornej, a zakończy w sobotę wieczorem. W sobotę od godz,17,00 okazja do spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, czcicieli Matki Bożej.

5. W piątek o godz.19,00 Droga Krzyżowa, która ofiarujemy w intencji zbliżających się rekolekcji przed peregrynacją obrazy Miłosierdzia Bożego.

6. Kolejne Czuwanie Modlitewne Młodych pod hasłem „Kairos – nasz czas”, odbędzie się 30 stycznia 2015 r w kościele klasztornym przy ul. Krakowskiej. Więcej wiadomości na afiszu w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę – rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu podano w przyszłą niedzielę.

8. Wczoraj zakończyliśmy wizytację duszpasterską parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Postulaty wysuwane przez parafian przeanalizujemy na spotkaniach Parafialnej Rady Duszpasterskiej i podejmiemy stosowne działania.
Osobom żyjącym w niesakramentalnych związkach małżeńskich, a pragnącym uregulować sprawy swojego sumienia obiecujemy jako wasi duszpasterze daleko idącą pomoc. Zainteresowanych zapraszamy na plebanię w godzinach otwarcia kancelarii.
Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą. Każdy z nas ofiaruje w intencji was 2 Mszę Święte w czasie zbliżających się ferii zimowych.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Michalina Kurdziołek z ul. Krasińskiego i śp. Julian Ciecieręga z ul. Sikorskiego. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
:: Katecheza parafialna.

Katecheza parafialna.
Rok szkolny 2014/2015.
Klasy gimnazjalne.

Katecheta - Ks. Paweł Skraba.

II poniedziałek miesiąca – godz.16,00 – klasa II a, b , c.
- godz.17,00 – klasa II d ,e.
III wtorek miesiąca - godz.16,00 – klasa III a, b, c.
- godz. 17,00 – klasa III d, e.


Katecheta – Ks. Grzegorz Franczyk.

II czwartek miesiąca - godz.17,00 - klasa I a, b, c.
II piątek miesiąca - godz.17,00 - klasa I d, e.


Przygotowanie duchowe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania uczniów klas III we wtorek po pierwszym piątku miesiąca na Mszy św. wieczornej.Informacje 1 - 2 z 2