strona główna

:: XXV Niedziela Zwykła - 21.09.2014 r. -


1. Przeżywamy dziś 25 niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.
Przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbania.2. Liturgia dzisiejszej niedzieli natomiast zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie i jedynie na podstawie zewnętrznego wyglądu.

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

4. W piątek o godz.20,00 Droga Krzyżowa na którą zapraszamy wszystkich parafian.

5. Na początku października rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Młodzież, która pragnie w nich uczestniczyć niech zgłosi swój udział w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że zaświadczenie o ukończeniu tych katechez wymagane jest przy zawarciu sakramentu małżeństwa.

6. W tym tygodniu patronują nam:
- we wtorek - św. ojciec Pio, prezbiter, kapucyn, jeden z najbardziej znanych świętych.
- w czwartek - bł. Władysław z Gielniowa, prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych.
- w sobotę - św. Wincenty a Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”,

7. Przyszła niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

8. We wtorek o godz.18,00 w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców.

9. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Józefa Wysłobocki zamieszkałego przy ul. Witosa. Jego nieśmiertelną duszę polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.Informacje 1 - 1 z 1