strona główna

:: II Niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2015 r. -


1. W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół chce także i nas jakby wyprowadzić na Górę Przemienienia, abyśmy inaczej spojrzeli na świat, na problemy, na drugiego człowieka; spojrzeli jakby z góry, z punktu widzenia Boga w świetle blasku jaśniejącego Chrystusa. Bóg pragnie, abyśmy dostrzegli Jego obecność w tym wszystkim, co się wokół nas dzieje. Pragnie, abyśmy usłyszeli i zapamiętali na zawsze, że Chrystus to umiłowany Syn Boży, którego winniśmy słuchać… „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
Uczestnicząc w Eucharystii i klęcząc w czasie adoracji przed Chrystusem, prośmy Go, byśmy żyjąc w świecie, zawsze wpatrywali się w Jego jaśniejące oblicze. Módlmy się dziś także za misje i misjonarzy i wspierajmy ich ofiarami składanymi do puszek.


2. Po południu o godz.17,00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym nabożeństwie.

3. W środę święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18,00 a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem – w środę , czwartek i piątek od godz.1700.
Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w pierwszy piątek o godz.18,00. Kapłani wyruszą z posługą sakramentalną do chorych w piątek po południu.

5. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

6. Przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i budynku katechetycznego.

7. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w gorzkich żalach w niedzielę o godz.17,00 i drodze krzyżowej w piątek o godz. 17,00 lub 20,00. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz.9,00.

8. We wtorek /03.03.2015r./ o godz.18,00 w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”.

9 Wszystkich składającym zeznania podatkowe przypominamy prośbę charytatywnej instytucji Kościoła „Caritas”o przekazanie 1% naszego podatku na cele pożytku publicznego realizowanego przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Bogumił Lada z ul. Kościuszki. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”:: Katecheza parafialna.

Katecheza parafialna.
Rok szkolny 2014/2015.
Klasy gimnazjalne.

Katecheta - Ks. Paweł Skraba.

II poniedziałek miesiąca – godz.16,00 – klasa II a, b , c.
- godz.17,00 – klasa II d ,e.
III wtorek miesiąca - godz.16,00 – klasa III a, b, c.
- godz. 17,00 – klasa III d, e.


Katecheta – Ks. Grzegorz Franczyk.

II czwartek miesiąca - godz.17,00 - klasa I a, b, c.
II piątek miesiąca - godz.17,00 - klasa I d, e.


Przygotowanie duchowe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania uczniów klas III we wtorek po pierwszym piątku miesiąca na Mszy św. wieczornej.Informacje 1 - 2 z 2