strona główna

:: UroczystośćPoświecenia Własnego Kościoła - 26.10.2014 tr. -

1. Dziś w liturgii przeżywamy radosną uroczystość poświecenia naszego kościoła. Jest to okazja do modlitwy wdzięczności tym wszystkim, którzy trudzili się przy wznoszeniu tego widzialnego gmachu, w którym obecny jest sam Bóg. Otaczamy modlitwą tych, dzięki którym możemy dzisiaj w tym miejscu uwielbiać Boga. Równocześnie wraz z królem Salomonem z dzisiejszego pierwszego czytania wołamy do Boga:”aby w nocy i w dzień Twoje oczy patrzyły na tę świątynię”.2. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe ofiarujemy w intencji budowniczych, fundatorów, projektantów, artystów i osób które troszczą się o wystrój i porządek w naszej świątyni.

3. We wtorek obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. Kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęcony modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu.

5. Nie zapomnijmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Kartki z wyraźnie napisanymi imionami zmarłych można składać w kancelarii lub w zakrystii kościoła.

6. W sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. W naszym kościele Msze św. w sobotę będą celebrowane jak w każdą niedzielę.
W tym dniu o godz.14,00 na wszystkich cmentarzach w Dębicy rozpoczną się procesje z okolicznościowym kazaniem i modlitwami za zmarłych.

7. Zaś w przyszłą niedzielę, 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby.

8. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy pomóc ofiarując odpust zupełny zyskany za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji, oraz jeżeli spełnimy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.

9+. Aby pomóc w uzyskaniu tego odpustu w czwartek i w piątek godzinę przed nabożeństwem różańcowych będzie okazja do skorzystania z sakramentu pojednania.

10. Siostry Służebniczki Dębickie serdecznie dziękują za ofiary złożone podczas loterii misyjnej na remont dachu Domu Dziecka w Tariji w Boliwii, gdzie pracują siostry zakonne.


11. Przez cały listopad o godz.17,30 będziemy odmawiać różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Naszym bliskim zmarłym pośpieszmy z pomocą jaką jest nasza modlitwa. Zmarli zaś odwdzięczą się nam swoim wstawiennictwem przed Bogiem.


:: Katecheza parafialna.

Katecheza parafialna.
Rok szkolny 2014/2015.
Klasy gimnazjalne.

Katecheta - Ks. Paweł Skraba.

II poniedziałek miesiąca – godz.16,00 – klasa II a, b , c.
- godz.17,00 – klasa II d ,e.
III wtorek miesiąca - godz.16,00 – klasa III a, b, c.
- godz. 17,00 – klasa III d, e.


Katecheta – Ks. Grzegorz Franczyk.

II czwartek miesiąca - godz.17,00 - klasa I a, b, c.
II piątek miesiąca - godz.17,00 - klasa I d, e.


Przygotowanie duchowe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania uczniów klas III we wtorek po pierwszym piątku miesiąca na Mszy św. wieczornej.Informacje 1 - 2 z 2