strona główna

:: III Niedziela Adwentu - 14.12.2014 r. -


1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.
Wykorzystajmy najbliższe dni Adwentu na przygotowanie drogi Panu, aby mógł się narodzić w naszych sercach w sakramencie pokuty.


2. Jutro po południu udamy się z posługą sakramentalną do chorych którzy zostali zgłoszeni w ubiegłym tygodniu.

3. We wtorek po „roratach”, na które zapraszamy codziennie o godz.18,00 rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

4. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas świąt Bożego Narodzenia. O godz. 18,00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta roratnia.

5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w piątek od godz.8,00 do 12,00 z półgodzinną przerwą o godz.10,00, oraz po południu od godz.14,00 do 18,00 z półgodzinna przerwą o godz.16,00. Osoby nie pracujące prosimy aby skorzystały z sakramentu pokuty przed południem.

6. Przed budynkiem katechetycznym można jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę akcję Caritas aby każde dziecko mogło radośnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

7. Zachęcamy parafian do licznego udziału w „roratach”, nowennie do Dzieciątka Jezus a także do przystąpienia do sakramentu pokuty. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w nowennie do Dzieciątka Jezus w kościele, niech się starają odprawić ją w domu.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tace z przeznaczeniem na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Zofia Jasińska zamieszkała przy ulicy Piłsudskiego. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.:: Katecheza parafialna.

Katecheza parafialna.
Rok szkolny 2014/2015.
Klasy gimnazjalne.

Katecheta - Ks. Paweł Skraba.

II poniedziałek miesiąca – godz.16,00 – klasa II a, b , c.
- godz.17,00 – klasa II d ,e.
III wtorek miesiąca - godz.16,00 – klasa III a, b, c.
- godz. 17,00 – klasa III d, e.


Katecheta – Ks. Grzegorz Franczyk.

II czwartek miesiąca - godz.17,00 - klasa I a, b, c.
II piątek miesiąca - godz.17,00 - klasa I d, e.


Przygotowanie duchowe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania uczniów klas III we wtorek po pierwszym piątku miesiąca na Mszy św. wieczornej.Informacje 1 - 2 z 2