strona główna

:: XXIX Niedziela Zwykła - 19.10.2014 r. -


1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jest to czas szczególnej modlitwy w intencji misji na całym świecie. Misji, rozpoczętej przez apostołów prawie dwa tysiące lat temu. Ta misja ciągle trwa i trwać będzie do powtórnego przejścia Pana Jezusa. Niech nasze serca nie będą obojętne na życie naszych braci, „tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości”. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na pierwszym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego zbawienia wszystkich ludzi.
Za brak zapału i gorliwości w trosce o misje i misjonarzy przeprośmy miłosiernego Boga.


2. Parafia św. Jadwigi przeżywa dzisiaj odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 10,30.

3. W tym tygodniu w dzieło misyjne możemy wspierać przez ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz biorąc udział w loterii misyjnej, dziś po każdej Mszy św., a w tygodniu przed i po nabożeństwie różańcowym. Ofiary z loterii zostaną przekazane na remont dachu Domu Dziecka w Tarija w Boliwii. Pamiątką udziału w loterii będzie „serce za serce”.

4. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o godz.18,00. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie w intencji misji katolickich za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki.

5. W środę obchodzimy Święto Rocznicy poświęcenia Katedry Tarnowskiej.

6. W tym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek – św. Jan Kanty, kapłan.
- we wtorek – bł. Jakub Strzemię, biskup, franciszkanin.
- w środę – św. Jan Paweł II, papież.

7. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać miesiąc listopad, miesiąc pamięci i modlitwa za naszych zmarłych. Przygotujmy się do święta zmarłych poprzez oczyszczenie grobów bliskich nam zmarłych. Śmieci prosimy wynosić tylko do podstawionych kontenerów. Wypominki czyli prośbę o wspólną modlitwę za wymienionych zmarłych podczas listopadowego różańca i w ciągu roku można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii kościoła. Kartki na wypominki znajdziemy w przedsionku kościoła. Prosimy pisać wyraźnie imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć czy mają to być wypominki „listopadowe „czy „całoroczne”.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Tadeusz Jewiarz zamieszkała na Zawierzbiu. Jego nieśmiertelną duszę polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

:: Katecheza parafialna.

Katecheza parafialna.
Rok szkolny 2014/2015.
Klasy gimnazjalne.

Katecheta - Ks. Paweł Skraba.

II poniedziałek miesiąca – godz.16,00 – klasa II a, b , c.
- godz.17,00 – klasa II d ,e.
III wtorek miesiąca - godz.16,00 – klasa III a, b, c.
- godz. 17,00 – klasa III d, e.


Katecheta – Ks. Grzegorz Franczyk.

II czwartek miesiąca - godz.17,00 - klasa I a, b, c.
II piątek miesiąca - godz.17,00 - klasa I d, e.


Przygotowanie duchowe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania uczniów klas III we wtorek po pierwszym piątku miesiąca na Mszy św. wieczornej.Informacje 1 - 2 z 2